Главни производи

Голдсуно се развива& произведува водечки во индустријата соларни улични светла, соларни ѕидни светла, соларни градинарски светла и соларни системи за осветлување на домот, обезбедувајќи економични соларни решенија за осветлување на автопати, патишта, рурални патишта, маалски улици и вашата станбена област.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Најновиот дизајн алуминиум IP65 Водоотпорен 40w 60w 100w Сончев улично светло за надворешно осветлување на патиштата

Најновиот дизајн алуминиум IP65 Водоотпорен 40w 60w 100w Сончев улично светло за надворешно осветлување на патиштата

Улично светло на соларна енергија со PIR сензор за движење, идеално за осветлување на автопати, патишта, улици, паркинг и безбедносни области итн.
Сите во едно соларни улични светла

Сите во едно соларни улични светла

Сите во едно соларни улични светла
Introto висококвалитетно соларно ѕидно светло IP65 Трговија на големо GOLDSUNO

Introto висококвалитетно соларно ѕидно светло IP65 Трговија на големо GOLDSUNO

Висококвалитетно соларно ѕидно светло IP65 Трговија на големоДобар квалитет и добра цена. користење во пејзажот и градината.Introto висококвалитетно соларно ѕидно светло IP65 Трговија на големо GOLDSUNOУпотребата на овој производ им овозможува на производителите повеќе да се фокусираат на нивниот основен дизајн и развој на производите, наместо да го оптоваруваат својот мозок за да најдат начин за подобрување на продуктивноста.
Домашни комплети за соларни панели од 10W

Домашни комплети за соларни панели од 10W

Домашни комплети за соларни панели од 10W на големо.Комплетот за домашно светло од 10W соларни панели вклучува: 1 монокристален соларен панел + 3 * 1,5W LED светилки + 3 прекинувач за вклучување/исклучување + 1 систем за складирање на електрична енергија + жици за светилки. Тоа е производ со совршена цена перформанси.
Сертификати

Сертификати& Почести

Голдсуно има добиено повеќе од 20 патентни технологии. Нашите производи ги поминаа UL, DLC, FCC, SAA, CE, ENEC, CB и RoHs сертификати. Плус IP67, IP65, IK10, LM79, LM80,TM-21 и тест со прскање со сол.

Нашиот случај
Во текот на изминатите неколку години, доставувавме решенија за осветлување на соларна енергија, соларни улични светилки, led светла за пејзаж, led светла за чекори и LED светла со висока залева за стотици проекти со различни апликации. Ќе се потрудиме да одговориме на потребите на клиентите.
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Кипарски 8W случај

Кипарски 8W случај

Кипарски 8W случај
Goldsuno LED соларни улични светла во Гана

Goldsuno LED соларни улични светла во Гана

Сончевите улични улични светилки со приватен дизајн од 8w на Goldsuno, неодамна беа извезени во Гана. Сончевите улични светла беа инсталирани на рудникот Болга северно од Гана, кој е богат со злато. Не само што ќе им донесе осветлување на локалните жители, туку и ќе го поттикне развојот на локалната економија и околната безбедност.Карактеристики на производот како што следува:Моно соларни панели со висока ефикасностБатерија LiFePO4 со ултра долга моќностДизајн на патентна рака со широк простор на осветлување, агол на зрак до 120 степениФункцијата на респираторот, го балансира внатрешниот и надворешниот притисок, го продолжува животниот век на производот и стабилните перформансиКористење на технологијата MCU од третата генерацијаОсветлување за 365 ноќевања, цена од 0 долари за енергија, бесплатно одржувањеМонтирање на рака и монтажа на ѕид за избор.
Goldsuno 8W соларни светла за градина, осветлување на кошаркарски терен во Канада

Goldsuno 8W соларни светла за градина, осветлување на кошаркарски терен во Канада

Goldsuno 8W соларни светла за градина, осветлување на кошаркарски терен во Канада
ЗА НАС
Шенжен Голдсуно Опто-електронска технологија копродукции ООД.
Се наоѓа во округот Лонгхуа, Шенжен, провинцијата Гуангдонг, Кина, веднаш до нашиот најпознат голф во светот (Голф терен Гуанлан). Компанијата е основана во 2008 година и има 2 производствени бази. Првата фабрика е за производ за LED осветлување Р&D, дизајн, склопување и тестирање; Втората фабрика е за дизајн на калапи за производи и за производство на школки. На почетокот на 2019 година основавме фабрика во Бангкок, Тајланд, со вкупна површина од повеќе од 10.000 квадратни метри. Производството е строго во согласност со меѓународниот систем за квалитет lSO2015.
Компанијата се фокусираше на развој на производи за LED осветлување, дизајн, производство и маркетинг услуги повеќе од 12 години. Поголемиот дел од производите и додатоците се независно дизајнирани и обработени, со независни патенти, а повеќето производи имаат UL, ETL, TUV, SAA и Energy Star сертификат.
Главните линии на производи вклучуваат LED внатрешно осветлување како што се долните светла, led светла за пејзаж, LED чекор светла, панел светла и тавански светла. ЛЕД производи за надворешни работи, вклучувајќи интегрирани соларни улични светла, пејзажни светла и ѕидни светла. Производите се извезуваат во Северна Америка, Европа, Југоисточна Азија и други земји и региони, со годишен обем на продажба од повеќе од 3 милиони комплети, и се добро примени од клиентите ширум светот.
Компанијата се заснова на обезбедување ODM и OEM услуги за најголемите светски брендови, обезбедувајќи им на клиентите производи со висок квалитет и ѝ веруваат клиентите долго време.
Станете во контакт со нас
Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!
Изберете друг јазик
Тековен јазик:Македонски

Испратете го вашето барање